Μετάλλια δύναμης και θάρρους

Με έξι μετάλλια (2 χρυσά, 2 αργυρά και 2 χάλκινα) στις αποσκευές τους επιστρέφουν την Τρίτη 4/6 στην Αθήνα, οι αθλητές μας, οι οποίοι πήραν μέρος στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ατόμων που έχουν κάνει μεταμόσχευση, το οποίο έγινε στο Κόμπε της Ιαπωνίας.

Η Κατερίνα Καμαριωτάκη πήρε το χρυσό μετάλλιο στην σφαιροβολία με επίδοση 9.25 μέτρα και το χάλκινο στην ελαστική σφαίρα, ο Χρήστος Ξένος αναδείχθηκε παγκόσμιος πρωταθλητής στο πιγκ πογκ, ενώ τα δύο αργυρά μετάλλια κατέκτησαν ο Νίκος Καραντάκος (κατηγορία 35-45 ετών) με 1.40μ και ο Ισίδωρος Ματσκίδης (κατηγορία 25-35 ετών) με 1.56μ.

Τέλος, τρίτος στον κόσμο αναδείχθηκε ο Κώστας Μόκας που έλαβε μέρος στην σφαιροβολία, ενώ την 4η θέση στα αγωνίσματα τους κατέκτησαν ο Παναγιώτης Μαντέλος στο ύψος (35-45 ετών) με 1.40μ και ο Γαβριήλ Λεγάτος στα 50 μέτρα ελεύθερο.

MediSign - Πρόγραμμα Ιατρείου - myDATA ready!

Πρόγραμμα Ιατρείου, ραντεβού, ηλεκτρονική τιμολόγηση, αποστολή στο myDATA με ένα click!